Font Resize
Актуелности

Посјета Поморском факултету у Котору

Представници Агенције за контролу и обезбјеђење квалитета високог образовања, на челу са в. д. директорице Татјаном Ћаласан, посјетили су Поморски факултет у Котору и том приликом разговарали са деканицом проф. др Татијаном Длабач, продеканом за наставу доц. др Стеваном Кордићем, продеканицом за развој и комуникацију доц. др Зорицом Ђуровић, проф. др Шпиром Ивошевићем и руководитељком система квалитета мр Вером Капетановић.

В. д. директорице Татјана Ћаласан представила је планове за наредни период, а као један од главних навела је интезивирање сарадње са установама високог образовања које би требало да имају једнак третман и подршку од стране Агенције.

Представници Поморског факултета нагласили су да је интернационализација студијских програма основни дио стратегије и једна од кључних полуга успјешног позиционирања факултета у Европском простору високошколских поморских образовних институција те да од Агенције очекују главну подршку у том процесу.

На састанку је било ријечи и о потреби да систем буде флексибилнији да би високо образовање ишло у корак са европским трендовима у области поморства што би овај факултет повезало са реномираним поморским високообразовним институцијама и асоцијацијама, као и са бројним европским и свјетским факултетима.